2:4

TJ Sokol Hrdlív

vs

SK Vinařice

První zápas letošní sezóny jsme na půdě nováčka, který postoupil z nižší soutěže zvládli a zaslouženě vyhráli. Lépe jsme se dokázali vyrovnat s těžkým terénem a po většinu zápasu jsme byli herně lepším týmem. O všechny naše branky se postarali letní posily. Ve 22. min. otevřel skóre Robin Havlíček a klid do poločasu nám dal ve 35. min. Mařík po pěkné přihrávce Matouška. Začátek druhé půle začal tak jak skončila první a hned ve 49. min. po hezké kombinaci celého útoku skóroval Matěj Hudousek. V tuto chvíli jsme však polevili v koncentraci, přestali kombinovat a soupeř jak to tak bývá naší laxnosti využil. Po chybě Matouška v rozehrávce soupeře následně fauloval a 51 min. Hrdlív snížil na 3:1. Jistota na balónu se našim hráčům vytratila a ztráceli jsme zbytečně jednoduché míče. Naštěstí soupeř neměl kvalitu na to, aby zápas zdramatizovat a v 62. min. svůj druhý gól dal Hudousek. V 75. ještě Hrdlív korigoval na 4:2 ale to již bylo vše.

5:1

SK Vinařice

vs

Slavoj Kladno

Na dnešní zápas na naše hřiště dorazil tým Slavoje Kladno, nabitý hráči se zkušenostmi z vyšších soutěží. Očekával se vyrovnaný zápas, což se ovšem nenaplnilo. Naši borci herně dominovali a předvedli absolutně koncentrovaný, zodpovědný a kvalitní výkon. Sice jsme ve 3. minutě inkasovali, kdy naše obrana nezachytila náběh kapitána Slavoje Ziebera, který se sám před gólmanem nemýlil. Z této situace jsme se však okamžitě oklepali a zatlačili soupeře na jeho polovinu a výsledkem tlaku bylo i mnoho šancí. Ty jsme však nedokázali proměnit a hosty držel i svými zákroky gólman. Ten si však vybral slabší chvilku kdy nedosáhl na střelu Havlíčka, který si naběhl na dlouhý pas Roubala. Pak přišla 38. minuta kdy opět Kuba Roubal ukázal svojí kvalitu a z poloviny hřiště načapal brankáře. Druhý gól nás uklidnil a do druhé půle jsme nastoupili se zdravým sebevědomím a hned v 50. minutě se pěknou trefou do šibenice blýskl Matěj Hudousek. Následovala šance za šancí ale soupeře jsme ušetřili i když jsme byli metr před odkrytou brankou, i to se hold ve fotbale stává. Další branky přidal Matoušek a Havlena, obě z penalt. Všem hráčům nezbývá než pogratulovat protože na takovýto výkon se ve Vinařicích čekalo dlouhou dobu. Tahle parta má zase chuť do fotbalu a věřím že tyto výkony se budou opakovat. Díky i fanouškům, kteří zaplnili tribunu i okolí hřiště a přišli si na své.

5:3

SK Slavoj Pozdeň

vs

SK Vinařice

Na tento zápas budeme chtít co nejrychleji zapomenout. Zasloužená prohra s týmem, který sice nebyl fotbalovější, za to byl efektivnější. Pozdeň potrestala naše chyby a především využila naší nedisciplinovanosti v první půli, kdy jsme se víc než na hru, starali o rozhodčí, neustále diskutovali, což vedlo i k červené kartě Kuby Roubala. Druhý poločas byl z naší strany lepší a i v deseti hráčích jsme dokázali zápas zdramatizovat, ale na vyrovnání již nebyly síly.
Pokud se budeme soustředit na fotbal a na svůj výkon, tak tyto zápasy budeme vyhrávat. Věřím tedy, že se kluci z tohoto ponaučí a do dalšího zápasu půjde zase to mužstvo, které známe.

3:1

SK Vinařice

vs

SK Velké Přítočno

Přivítali jsme na domácím hřišti tým Přítočna, který ještě loni hrál krajskou B třídu. V týdnu na trénincích se tým připravoval nejen herně, ale pracovalo se za velkého přispění kapitána a duše týmu Lukáše Čičmance i psychicky. Kluci si uvědomili, že pokud se budou soustředit na svůj výkon a nebudou komentovat výroky rozhodčích, tak můžou prorazit prakticky kohokoli, což se zúročilo už v tomto utkání.
Herní kvalitou jsme tým Přítočna předčili a dokázali se vyrovnat i s jejich tvrdší hrou. Škoda jen, že jsme se jako již tradičně předháněli v zahazování šancí. V prvním poločase se z našeho tlaku ujala jen střela Doležala, který z 20 metrů vymetl šibenici. Další šance jsme nevyužili a ke konci poločasu i trochu herně polevili a proto se šlo do šaten za stavu 1:0. Druhá půle byla plná emocí a tvrdých zákroků soupeře, které jsme dokázali absolvovat a dál přehrávali tým hostů. Pomohla nám i silná lavička, kde nastoupilo všech 5 střídajících hráčů a tím, že všichni mají kvalitu, tak dokáží podpořit náš tým. V 62. minutě na hřiště šel z lavičky zaparkovaný "Mercedes", ten den oslavující 36. narozeniny, útočník Robert Machuta a svými dvěma góly pomohl týmu k vítězství. Přejeme všechno nejlepší a do budoucna ještě hodně gólů za Vinařice!

3:0

Sokol Jedomělice

vs

SK Vinařice

I přesto že náš tým nepodal vyloženě špatný výkon, tak se těžko na tomto zápase hledá něco pozitivního. Na začátku zápasu jsne byli aktivnějším týmem. Hned ve 2. minutě se Doležal protáhl po levé straně až do vápna, kde byl faulován a rozhodčí nařídil penaltu, kterou však ledabyle zahodil Havlíček. Následně díky svalovému zranění byl nucen vystřídat Matoušek a během prvních kol jsme tak přišly o oba stopery. I po tomto jsme však Jedomělice do ničeho nepustili, avšak naše šance zůstaly nevyužity. Mařík přestřelil sám před brankářem, Tygl trefil tyč a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu. Druhý poločas ovšem vypadal úplně jinak, Jedomělice byli tím mužstvem který si šel pro vítězství. Vyhrávali souboje, u většiny míčů byli dříve a my se nedokázali dostat prakticky do žádné šance. A tak v 53. min. soupeř otevřel skóre, kdy se naši dva hráči nechali u lajny snadno obejít jedním soupeřovým a pustili tak do zakončení, které soupeř proměnil. Další gól padl v 60 min., kdy do té doby dobře chytající Jirka Hrma neudržel vysoký míč, který mu propadl za záda do sítě. Naši hráči sice zápas nevypustili ale soupeř kvalitně bránil a za celou druhou půli nám nedovolil ani jednu střelu na branku. Naopak Jedomělice využili opět našeho nedůrazu při standartní situaci a z velkého vápna vymetl soupeř šibenici a upravil tak skóre na konečných 3:0. Jedomělice nebyli vyloženě lepším týmem ale předvedli nám lekci v efektivitě. Proti takto silnému týmu musíme nabídnuté tutovky využít.

24/09/2022 16:30