2:1

Slavoj Kladno

vs

SK Vinařice

První jarní utkání jsme odehráli na půdě ambiciózního týmu Slavoje. Očekával se těžký a tvrdý zápas, což se potvrdilo. Začali jsme aktivně, prakticky po celý zápas jsme byli silnější na balónu a lépe kombinovali. Slavoj hrozil převážně jen z rychlých protiútoků, pro které mají kvalitní hráče. Mohlo se jednat na úroveň okresu o velmi kvalitní utkání nebýt osoby hlavního rozhodčího RS. Poprvé zaúřadoval v 9. minutě, kdy náš obránce při odkopu trefil hráče Slavoje míčem do hrudi a světe div se "penalta", kterou s přehledem proměnil Michal Zieber. Zápas pokračoval a my se stále snažili dobývat obranu domácích, což nebylo snadné, jelikož hráči Slavoje účelně kouskovali hru. Rovněž p. S nedal prostor proto hrát fotbal a úspěšně byl nejvýrazněji postavou tohoto zápasu a jeho píšťalka byla v neustálé permanenci. I přes tyto podmínky se nám podařilo ve 45. minutě vyrovnat, kdy centr ze strany uklidil do brány Doležal.
Druhý poločas byl z naší strany ještě výraznější a prakticky jsme nepouštěli domácí z jejich poloviny. Dokonce se nám Michalem Tyglem podařilo dát branku na 2:1, která ale nebyla uznána pro domnělý offside, který ovšem za všech zúčastněných viděl pouze asistent p. St. I z této křivdy jsme se brzy oklepali a dál dobývali obranu domácích, která s vypětím všech sil odolávala. V tu chvíli dostal o výsledek strach i rozhodčí p. S. Na hřišti začal s píšťalkou opět kouzlit a jeho galapředstavení gradovalo. Smyšlené fauly, kdy každý souboj o míč byl zapískán v náš neprospěch, dal týmu Slavoje k dispozici několik standartních situací. Dost jsme jich odvrátili, ale ve chvíli kdy se dostal míč na naše kopačky a mohli jsme vyrazit do protiútoku, opět přišel hvizd a "jakýsi" faul proti naší brance. Těžko jsme odolávali, emoce plály a v 92. minutě využil Slavoj standartní situaci a dal na 2:1. Rozhodčí S na nic nečekal, a i přes několik přerušení během hry kdy se mělo nastavit aspoň 5 minut, zápas okamžitě ukončil.
Emoce v tu chvíli vzplály naplno a několik našich hráčů neuneslo tuto porážku a ještě několik minut po zápase bylo mezi oběma tábory hodně živo. O to více si cením gesta kapitána a zároveň nejlepšího hráče domácích Michala Ziebera, který se po zápase přišel do naší kabiny za rozhodčí omluvit a popřát nám do dalšího zápasů hodně štěstí, za mě klobouk dolů! Omluvit by se měl ale především p. S jak nám, tak i hráčům Slavoje a fanouškům za to, že zničil tento zápas a a za to jak ničí fotbal!

5:3

SK Vinařice

vs

SK Slavoj Pozdeň

A mužstvo SK Vinařice : SK Slavoj Pozdeň 5:3 (2:2)
Výhra v tomto utkání, hraném na umělce ve Švermově, se nerodila snadno. Sice jsme si v úvodu vytvořili tlak, ale bez goloveho efektu. Zato soupeř hned z prvního útoku dokázal vstřelit v 10. minutě branku. Následovala 17. minuta, druhý útok hostů, špatné vyběhnutí našeho gólmana a druhý gól. Naštěstí jsme to nezabalili a po individuální akci Marka Hudouska a faulu na něj následovala penalta, kterou ve 20. minutě proměnil Matoušek. Tři minuty nato napřáhl Havlena a propálil vše co mu stálo v cestě. Od tohoto momentu jsme trochu polevili a poločas tak skončil 2:2.
Druhá půle moc fotbalové krásy nepřinesla. Pozdeň hrála jen nakopávané balóny a my zase poměrně dost kazili v mezihře a nedostávali se tedy do šancí. Až v 66. minutě po ruce ve vápně a druhé proměněné penaltě Matouška jsme se dostali do vedení. Pozdeň v tu chvíli trochu přidala do útoku, ovšem chyběla jim kvalita a do šancí se nedostali. V 79. minutě a rychlém protiútoku nám dal klid a vedení o dvě branky Michal Tygl. Na 5:2 pak zvýšil střídající David Šašek a v 93. minutě Pozdeň uzavřela na 5:3.

1:2

SK Velké Přítočno

vs

SK Vinařice

K dalšímu těžkému utkání jsme zavítali do Velkého Přítočna. Místní trávník nebyl v nejlepším stavu, ale i tak jsme viděli vcelku kvalitní zápas. Byli jsme lepším týmem a zaslouženě si odvezli tři body. Sice jsme i ve třetím jarním zápase prohrávali, kdy ve 27. minutě využil soupeř naší ztráty v záloze a na dvakrát prostřelil v tomto utkání skvěle chytajícího Honzu Hlavatého. Ovšem hned po rozehrání jsme se vrhli do útoku, Drbota trefil tyč a Matěj Hudousek dorazil do prázdné brány. Jelikož jsme nevyužili několik dalších příležitostí, jak vinou trávníku i mnohdy špatným finálním řešením, tak se šlo do kabin za stavu 1:1. I po obrátce to vypadalo stejně, snažili jsme se dobývat branku domácích, ale dlouho bez úspěchu. Až přišla 69. minuta, kdy si za obranu domácích zaběhl před minutou střídající Santler, předložil před prázdnou bránu Michalu Tyglovi a ten balón uklidil za záda brankáře. Přítočno se následně pustilo více do útočení, naše obrana ale celkem bez problémů odolávala a naopak se nám otevírali okénka na rychlé brejky. Ovšem ani jeden z nich jsme nevyužili a tak jsme zvítězili "jen" o jednu branku. Klukům bych rád poděkoval za bojovnost, všichni nechali na hřišti všechno.

7:0

SK Vinařice

vs

Sokol Jedomělice

Porazili jsme první tým tabulky tímto výsledkem!!! Momentálně jsme na třetím místě ale míříme výš. Okresní přebor momentálně nemá lepší tým než je ten náš z Vinařic, fotbalově patříme výš. Dnes jsme předvedli týmový výkon, všichni hráči odvedli maximum! Dnes patří dík i fanouškům a speciálně kotli na tribuně, PÁNOVÉ to byl prostě masakr co jste předvedli!!! Bez vás by to nešlo. DÍKY MOC

0:0 (4:5p)

TJ Sokol Klobuky

vs

SK Vinařice

Z tohoto zápasu vezeme "pouze" 2 body za výhru na penalty, ovšem je to málo. Stále hrajeme o postup ale tento výkon tomu neodpovídal. Chyběla nám bojovnost, pohyb, i kvalita v přechodu do útoku. Nebyli jsme vůbec nebezpeční a až na jedinou šanci Doležala v první půli jsme prakticky neohrozili branku soupeře. Klobuky dobře bránily, pokrývaly prostory kolem svého vápna a my se tak nedostali ani k centrům ani k zakončení. Ale pokud chceme ještě ze třetího místa bojovat o postup, tak je třeba v takovýchto zápasech přidat. Přidat v pohybu, v emocích, v zápalu do hry, tohle vše mi tam bohužel chybělo. Příští sobotu doma přivítáme tradičního rivala Družec.

SK Vinařice

První zápas letošní sezóny jsme na půdě nováčka, který postoupil z nižší soutěže zvládli a zaslouženě vyhráli. Lépe jsme se dokázali vyrovnat s těžkým terénem a po většinu zápasu jsme byli herně lepším týmem. O všechny naše branky se postarali letní posily. Ve 22. min. otevřel skóre Robin Havlíček a klid do poločasu nám dal ve 35. min. Mařík po pěkné přihrávce Matouška. Začátek druhé půle začal tak jak skončila první a hned ve 49. min. po hezké kombinaci celého útoku skóroval Matěj Hudousek. V tuto chvíli jsme však polevili v koncentraci, přestali kombinovat a soupeř jak to tak bývá naší laxnosti využil. Po chybě Matouška v rozehrávce soupeře následně fauloval a 51 min. Hrdlív snížil na 3:1. Jistota na balónu se našim hráčům vytratila a ztráceli jsme zbytečně jednoduché míče. Naštěstí soupeř neměl kvalitu na to, aby zápas zdramatizovat a v 62. min. svůj druhý gól dal Hudousek. V 75. ještě Hrdlív korigoval na 4:2 ale to již bylo vše.

5:1

SK Vinařice

vs

Na dnešní zápas na naše hřiště dorazil tým Slavoje Kladno, nabitý hráči se zkušenostmi z vyšších soutěží. Očekával se vyrovnaný zápas, což se ovšem nenaplnilo. Naši borci herně dominovali a předvedli absolutně koncentrovaný, zodpovědný a kvalitní výkon. Sice jsme ve 3. minutě inkasovali, kdy naše obrana nezachytila náběh kapitána Slavoje Ziebera, který se sám před gólmanem nemýlil. Z této situace jsme se však okamžitě oklepali a zatlačili soupeře na jeho polovinu a výsledkem tlaku bylo i mnoho šancí. Ty jsme však nedokázali proměnit a hosty držel i svými zákroky gólman. Ten si však vybral slabší chvilku kdy nedosáhl na střelu Havlíčka, který si naběhl na dlouhý pas Roubala. Pak přišla 38. minuta kdy opět Kuba Roubal ukázal svojí kvalitu a z poloviny hřiště načapal brankáře. Druhý gól nás uklidnil a do druhé půle jsme nastoupili se zdravým sebevědomím a hned v 50. minutě se pěknou trefou do šibenice blýskl Matěj Hudousek. Následovala šance za šancí ale soupeře jsme ušetřili i když jsme byli metr před odkrytou brankou, i to se hold ve fotbale stává. Další branky přidal Matoušek a Havlena, obě z penalt. Všem hráčům nezbývá než pogratulovat protože na takovýto výkon se ve Vinařicích čekalo dlouhou dobu. Tahle parta má zase chuť do fotbalu a věřím že tyto výkony se budou opakovat. Díky i fanouškům, kteří zaplnili tribunu i okolí hřiště a přišli si na své.

5:3

vs

SK Vinařice

Na tento zápas budeme chtít co nejrychleji zapomenout. Zasloužená prohra s týmem, který sice nebyl fotbalovější, za to byl efektivnější. Pozdeň potrestala naše chyby a především využila naší nedisciplinovanosti v první půli, kdy jsme se víc než na hru, starali o rozhodčí, neustále diskutovali, což vedlo i k červené kartě Kuby Roubala. Druhý poločas byl z naší strany lepší a i v deseti hráčích jsme dokázali zápas zdramatizovat, ale na vyrovnání již nebyly síly.
Pokud se budeme soustředit na fotbal a na svůj výkon, tak tyto zápasy budeme vyhrávat. Věřím tedy, že se kluci z tohoto ponaučí a do dalšího zápasu půjde zase to mužstvo, které známe.

3:1

SK Vinařice

vs

Přivítali jsme na domácím hřišti tým Přítočna, který ještě loni hrál krajskou B třídu. V týdnu na trénincích se tým připravoval nejen herně, ale pracovalo se za velkého přispění kapitána a duše týmu Lukáše Čičmance i psychicky. Kluci si uvědomili, že pokud se budou soustředit na svůj výkon a nebudou komentovat výroky rozhodčích, tak můžou prorazit prakticky kohokoli, což se zúročilo už v tomto utkání.
Herní kvalitou jsme tým Přítočna předčili a dokázali se vyrovnat i s jejich tvrdší hrou. Škoda jen, že jsme se jako již tradičně předháněli v zahazování šancí. V prvním poločase se z našeho tlaku ujala jen střela Doležala, který z 20 metrů vymetl šibenici. Další šance jsme nevyužili a ke konci poločasu i trochu herně polevili a proto se šlo do šaten za stavu 1:0. Druhá půle byla plná emocí a tvrdých zákroků soupeře, které jsme dokázali absolvovat a dál přehrávali tým hostů. Pomohla nám i silná lavička, kde nastoupilo všech 5 střídajících hráčů a tím, že všichni mají kvalitu, tak dokáží podpořit náš tým. V 62. minutě na hřiště šel z lavičky zaparkovaný "Mercedes", ten den oslavující 36. narozeniny, útočník Robert Machuta a svými dvěma góly pomohl týmu k vítězství. Přejeme všechno nejlepší a do budoucna ještě hodně gólů za Vinařice!

3:0

vs

SK Vinařice

I přesto že náš tým nepodal vyloženě špatný výkon, tak se těžko na tomto zápase hledá něco pozitivního. Na začátku zápasu jsne byli aktivnějším týmem. Hned ve 2. minutě se Doležal protáhl po levé straně až do vápna, kde byl faulován a rozhodčí nařídil penaltu, kterou však ledabyle zahodil Havlíček. Následně díky svalovému zranění byl nucen vystřídat Matoušek a během prvních kol jsme tak přišly o oba stopery. I po tomto jsme však Jedomělice do ničeho nepustili, avšak naše šance zůstaly nevyužity. Mařík přestřelil sám před brankářem, Tygl trefil tyč a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu. Druhý poločas ovšem vypadal úplně jinak, Jedomělice byli tím mužstvem který si šel pro vítězství. Vyhrávali souboje, u většiny míčů byli dříve a my se nedokázali dostat prakticky do žádné šance. A tak v 53. min. soupeř otevřel skóre, kdy se naši dva hráči nechali u lajny snadno obejít jedním soupeřovým a pustili tak do zakončení, které soupeř proměnil. Další gól padl v 60 min., kdy do té doby dobře chytající Jirka Hrma neudržel vysoký míč, který mu propadl za záda do sítě. Naši hráči sice zápas nevypustili ale soupeř kvalitně bránil a za celou druhou půli nám nedovolil ani jednu střelu na branku. Naopak Jedomělice využili opět našeho nedůrazu při standartní situaci a z velkého vápna vymetl soupeř šibenici a upravil tak skóre na konečných 3:0. Jedomělice nebyli vyloženě lepším týmem ale předvedli nám lekci v efektivitě. Proti takto silnému týmu musíme nabídnuté tutovky využít.

7:1

SK Vinařice

vs

A mužstvo SK Vinařice : TJ Sokol Klobuky 7:1 (4:0)
Opět se potvrdilo že je velký rozdíl mezi našimi výkony doma a venku. Celý zápas jsme byli lepším týmem a zaslouženě dokráčeli k jasnému vítězství. Naši hráči si sice také několikrát vybrali slabší chvilku, zejména ze začátku obou poločasů, ale Klobuky naše chyby nedokázali potrestat. Naopak naši borci dokázali soupeřovu síť rozvlnit 7x a pozitivem je že se o góly podělilo celkem 6 hráčů. Fanoušci viděli dobrý týmový výkon, kde konečně nebyly diskuse s rozhodčím a mezi sebou. Jediným negativem je opětovné zranění stopera Matouška, který nejspíš bude chybět v příštím zápase v Družci, což bude souboj o druhé místo v tabulce. Čeká se těžký zápas, kde opět očekáváme podporu našich fanoušků, kterým za všechny odehrané zápasy patří dík, protože atmosféra je vždy skvělá. DÍKY

SK Vinařice

V Černuci se snadno nevyhrává a to se potvrdilo i v tomto utkání. Domácí umí v soubojích přitvrdit což naši hráči několikrát pocítili ale naštěstí to neskončilo zraněním ale jen několika modřinami. Vše podstatné se odehrálo v první půli ve které jsme byly dominantním týmem a soupeře přehrávali. První gól zařídil Mařík, který vybojoval balón, s nímž se dostal do vápna a tam byl podražen a pískala se penalta. Mářovi tímto přeji vše nejlepší k dnešním narozeninám! Penaltu bezbečně k tyči proměnil Havlena. Další gól po individuální akci vstřelil Santler. Do šaten se tedy šlo za stavu 0:2 pro naše borce a čekalo se další dobývání branky Černuce. To se však nepotvrdilo. Soupeř v druhém poločase zlepšil pohyb a my naopak polevili. Naštěstí domácí nevyužili žádné z našich chyb nebo nedostatků v obraně a buď stříleli vedle nebo trefili rukavice našeho gólmana Jirky Hrmy, který nakonec udržel čisté konto. Ke konci zápasu jsme měli několik příležitostí z protiútoků ale řešení situací bylo dost chabé a většinou jsme ani neohrozili branku. Výhra za mne i tak byla zasloužená a připisujeme si další 3 body a posunuli jsme se na druhé místo 2 body za vedoucí Jedomělice.

1:2

SK Vinařice

vs

V tomto zápase jsme měly být favority a očekávalo se naše vítězství. To se ovšem nestalo a tři body odjely do Smečna. Takto těsně po zápase marně hledám na výkonu našich hráčů něco pozitivního. Od začátku nám chybělo nasazení, pohyb a z mého pohledu i chuť a radost ze hry. Toto vše se projevilo v individuálních chybách a herních dovednostech kdy jsme kazili jednoduché nahrávky, zpracování balónu apod. I tak jsme ale měli více ze hry a v držení míče jsme soupeře předčili, o tom ale fotbal není. V první polovině jsme se dostali do dvou stoprocentních šancí, které jsme nevyužili, naopak soupeř ve 40. a 43. minutě potrestal našeho nedůrazu v obraně a do kabin šel s dvoubrankovým vedením. Druhá půle vypadala opticky jako první kdy Smečno hrozilo pouze s protiútoků a my drželi míč, ovšem bez efektu a bez brankových příležitostí. V 75. minutě nám dal soupeř naději když se nechal jejich hráč vyloučit za nesmyslné vražení do našeho hráče v přerušené hře. Hned na to v 76. minutě padl náš jediný gól kdy se po rohovém kopu hlavou dokázal prosadit Šoffer. Další naše snaha o vyrovnání stavu však byla marná a kvalitní obrana hostů snadno odrážela naše útoky ještě před vápnem. Dnes "den blbec" kdy to opravdu nešlo, věřím že do dalšího zápasu půjdeme úplně jinak nastavení a přístup hráčů nejen v zápase ale i před zápasem bude na jiné úrovni.

1:10

vs

SK Vinařice

Přestárlý tým Lidic nás nemohl úplně prověřit a tomu odpovídá i výsledek, kdy jsme si zastříleli a nasázeli do soupeřovi sítě 10 branek! Nemá cenu tento zápas nějak detailně hodnotit, jelikož šlo jen o výši skóre. Pro mě největším pozitivem byl výkon a přístup některých našich ofenzívních hráčů, na které v minulých utkáních padala kritika. V tomto zápase ale ukázali herní kvalitu, kterou doufám si přenesou i do zbylých dvou podzimních utkání. Vzhledem k výsledkům, jsme se po výhře posunuli na 1. místo! Ovšem tabulka je neskutečně vyrovnaná a příští sobotu hrajeme opět venku v Kročehlavech.

2:1

vs

SK Vinařice

Minulý týden jak jsem psal jsme hráli proti "přestárlému" týmu v Lidicích. Dnes nastal pravý opak a Kročehlavy proti nám nastoupili se 3 dorostenci, kteří stejně jako celý tým soupeře makal po celý zápas a byli o ten jeden gól lepší a nejspíš zaslouženě nás připravili o tři body. Do zápasu jsme nastoupili vlažně a už v 7. minutě inkasovali gól po nedůrazu ve vápně. Druhý gól následoval ve 21. minutě po naší slabě zahrané standartce, pomalém návratu do obrany a nejistém zákroku brankáře. Našim hráčům se nedala upřít snaha ale technické chyby a dobře fungující obrana domácích znamenalo pouze snížení z kopačky Michala Tygla ve 32. minutě. Ve 45. minutě ještě Doležalovou hlavičku odvracel z brankové čáry obránce domácích. Pokud se nepletu tak to byla ale naše poslední šance v zápase a ve druhé půli jsme se ani nedostali k zakončení. Sice byl těžký terén ale zkažených přihrávek, a odskoků od nohy bylo na můj vkus hodně. Dnes od všech podprůměrný výkon. V neúplné tabulce jsme tak spadli na 4. místo a pokud chceme podzim hodnotit pozitivně tak musíme příští týden v posledním zápase doma porazit Brandýsek, který poskočil na 1. místo. Doma jsme silní a věřím že to kluci potvrdí...

2:1

SK Vinařice

vs

Tento poslední zápas podzimu byl vzhledem k postavení v tabulce nesmírně důležitý. Pokud bychom prohráli tak by nám první místo uteklo na 6 bodů. To se ovšem nestalo, dokázali jsme zvítězit a udržet se tak v boji o postup.
Do zápasu jsme nastoupili aktivně s velkým nasazením a bojovností. Odměnou byla trefa Matěje Hudouska, který si v 7. minutě míč navedl ze strany na svojí silnější pravou nohu a přesnou střelou uklidil k tyči. Další gól padl v 15. minutě kdy si po našem dobrém presingu vstřelil soupeř vlastní gól. V první půli jsme měli několik dalších příležitosti jak zvýšit náskok, ale bohužel jsme nemířili přesně. Hráčům Brandýsku dlouho trvalo než se dostali do zápasu, ovšem hned z první jejich šance vystřelili branku a do šaten jsme tak šli pouze s jedno brankovým náskokem. Druhou půli měl soupeř více ze hry, ale do šancí ho naše kvalitní obrana moc nepouštěla a naopak my hrozili z rychlých protiútoků. Bohužel jako takřka celou sezónu máme problém s řešením těchto příležitostí a i tentokrát jsme min. z pěti jasných golovek nedokázali ani trefit branku. Brandýsek ke konci utkání zahrával několik standartek ale vše jsme dokázali odvrátit a udržet tak těsné vítězství 2:1 až do konce. Příkládám i tabulku okresního přeboru kde je čelo nesmírně vyrovnané a na jaře bude velký boj o postup. Věřím že se v zimě dobře připravíme a o postup se porvem. Děkuji všem hráčům za odehrané zápasy, kdy se ne vždy dařilo ale to je prostě fotbal. A děkuji rovněž našim fanouškům za skvělou podporu v každém zápase!!!!